Haber - Etkinlik Arşivi
Medeniyet, Modernizm ve Gündelik Yaşam Semineri Yapıldı.
Üniversitemiz Medeniyetler İttifakı Enstitüsü tarafından düzenlenen, Şehir Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Başkanı ve Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ferhat Kentel'in konuşmacı olarak katıldığı "Medeniyet, Modernizm ve Gündelik Yaşam Semineri"  18 Aralık 2012 Salı günü saat: 13.30'da Topkapı Yerleşkesi Konferans  Salonunda gerçekleştirildi.

Doç. Dr. Ferhat Kentel yaptığı konuşmada Modernizimi “Sivilleştirme, medenileştirme süreci” olarak açıkladı. “Modernizm başka bir akıl yaratmaktır. Modernizimin en büyük etkisi değişimdir, eskiden yeniye geçiştir. Ehlileştirme sürecinde geleneksel ve dindar yaşayan insanların, modern hayata geçişleri söz konusudur. Gündelik hayat çok karmaşık, süreli inşalara bir şeyler katıyor. Hepimiz bir stratejinin içine doğuyoruz. Hayat bize bir şeyler sunuyor ama kendi sınırlarımızı, yaşantılarımızla çiziyoruz. “ dedi. 

Modernleşmenin insanlar tarafından yanlış algılandığını vurgulayan Kentel, modern insan olmanın kibirli insan olmayı değil tevazu sahibi insan olmayı gerektirdiğini belirtti. Seminer, soruların cevaplanmasının ardından son buldu. 


  • https://medit.fsm.edu.tr/resimler/upload/Medeniyet-Modernizm-ve-Gundelik-Yasam-Semineri-1-1-211212.jpg
  • https://medit.fsm.edu.tr/resimler/upload/Medeniyet-Modernizm-ve-Gundelik-Yasam-Semineri-2-2-211212.jpg
  • https://medit.fsm.edu.tr/resimler/upload/Medeniyet-Modernizm-ve-Gundelik-Yasam-Semineri-3-3-211212.jpg