FSMVÜ Türk Hava Yolları Kütüphanesi

 

FSMVÜ Türk Hava Yolları Kütüphanesi

Topkapı Yerleşkesi
Merkez Efendi Mah. Mevlevihane Cad.
Yenikapı Mevlevihanesi No: 25
34015 - Zeytinburnu / İst.
T: 0212 582 90 70
F: 0212 582 81 10
Kütüphane Web Adresi | Facebook | Twitter

"Tarihin Derinliklerinden Bilimin ve Sanatın Ufuklarına..." sloganı ile yola çıkan Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, dünyanın dört bir yanına dağılmış medeniyet eserlerimizi ve sahip olduğumuz yerel ve bölgesel kaynaklarımızı koruma ve gelecek nesillere aktarmada genç insan zenginliğimizi bir avantaja dönüştürmeye çalışacaktır.

Bu amaç ve hedefleri yerine getirmek için kütüphanemiz ; geleneksel kütüphane hizmetlerini, en yeni ve ileri teknolojik gelişmelerle destekleyerek, kullanıcıların bilgi ihtiyaçlarını mümkün olan en kısa sürede ve en üst düzeyde karşılamak, eğitim-öğretim ve bilimsel araştırma-geliştirme faaliyetlerinin alt yapısını oluşturmak ve bu yolla tüm kütüphane kullanıcılarının bilimsel ve entellektüel faaliyetlerine destek veren kaliteli bir kütüphane hizmeti üretmek üzere çalışmalara başlamıştır.

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Merkez Kütüphanesi, Yenikapı Mevlevihanesi Yerleşkesi'nde hizmet vermektedir. Merkez kütüphaneye bağlı, üç yerleşkede de kütüphanelerimiz bulunmaktadır. 50.000'e yakın basılı kitap, 140.000 e-kitap, 15.000 üzerinde e-dergi, 30 üzerinde veritabanı, güncel İngilizce, Arapça ve Türkçe gazeteler, 100'e yakın basılı dergi aboneliği ile hizmet verilmektedir.