Haber - Etkinlik Arşivi
Enderun Çocuk Üniversitesi Projesi Hayata Geçiriliyor
Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Medeniyetler İttifakı Enstitüsü'nün, Zeytinburnu Belediyesi, Zeytinburnu Kaymakamlığı ve Uluslararası Enderun Bilim ve Çocuk Derneği'nin ortaklığıyla yürüttüğü  'Enderun Çocuk Üniversitesi Projesi' hayata geçiriliyor.

'Enderun Çocuk Üniversitesi Projesi' kapsamında Zeytinburnu ilçesindeki okullarda öğrenim gören üstün zekalı 200 öğrenci kişilik, zeka ve üretkenlik testleri uygulanarak tespit edilen öğrenciler oryantasyon programına tabi tutulduktan sonra proje kapsamında bilim, fen, teknoloji, kültür, tarih, medeniyet, dil ve sanat gibi alanlarda ücretsiz olarak uygulamalı özel eğitim alacaktır. 

Koordinatörlük görevini Medeniyetler Enstitüsü Sekreteri Vahdettin Işık'ın yürüttüğü proje dahilinde, Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapan rehberlik ve alan öğretmenlerine 5 Aralık Cuma günü Medeniyetler İttifakı Enstitüsü Konferans Salonu'nda farkındalık semineri yapılacaktır. İstanbul Kalkınma Ajansı'ndan destek almaya hak kazanmış bulunan Proje, kalıcı bir çocuk üniversitesi olmayı hedeflemektedir.

  • https://medit.fsm.edu.tr/resimler/upload/Enderun-Cocuk-Universitesi-Projesi-Hayata-Geciriliyor-3031214.jpg
    Enderun Çocuk Üniversitesi Projesi Hayata Geçiriliyor